za sve studente univerziteta u Novom Pazaru
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

za sve studente univerziteta u Novom Pazaru

skripte, saveti, diskusije, literatura!!!
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 izjave svetskog mega cara:)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
veliki komentator:)
domacica bez gacica:)
veliki komentator:)


Ženski
Broj poruka : 3588
Godina : 41
mesto: : jos uvek prisutna
Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2006

izjave svetskog mega cara:) Empty
PočaljiNaslov: izjave svetskog mega cara:)   izjave svetskog mega cara:) EmptyČet 30 Mar - 21:03

Antonije Pušić: rođen 14.juna 1963. god u Kotoru. Osnovnu i srednju školu završio u Herceg Novom. Pohađao i nižu muzičku školu, odsedk klavir. U jednom intervjuu izjavio da ju je završio a u službenoj biografiji ( www.Rambo.Amadeus@megaBrain.org.yu) navodi da je napustio jer „ zaglupljuje i dosađuje svojim ućmalim komsomolskim programom“.
Od 1972. do 1984. bavi se jedrenjem na klasama Kadet, 420 i 470 i osvaja četrdesetak pehara i medalja jugoslovenskog međunarodnog značaja. Istovremeno u školi i regionu pobeđuje na takmičenjima iz matematike.
Rambo: „ U vrijeme kada je Bijelo Dugme napravilo veliku karijeru, kada je Goran Bregović već imao bijelog stratokastera, visoke štikle i onduliranu frizuru i kad su on i Bebek nosili uske zvoncare sa mudima na rezdeljak, ja sam isto htjeo da imam bijelog stratocastera i da budem rock zvijezda. Sljedeće godine prao sam jednu plažu u HN da zaradim za gitaru, da bi mi je na kraju kupila tetka iz Vrnjačke Banje. I onda smo 1979. u gimnaziji napravili jazz punk bend koji se zvao radioaktivni otpad. Članovi su pored mene bili dr. Jovica Dostinić ( sadašnji specijalizant na psihijatriji u BG)- saksofon, vokal i šef, Ilija Kraljević- bubnjevi i Dragan Kovačević- bas. posle toga kada sam imao 17-18 godina burazer je otišao u sloveniju da studira, mi smo nešto kuću proširivali, digli kredite, nije bilo love i onda sam 1982. jedno tri mjeseca u Nacionalnom restoranu hotela „Plaža“ svirao mandolinu sa lokalnim sastavom, za kintu. Kad je grupu Egzodus, najpopularniji lokalni bend, koji je svirao po hotelima napustio gitarista, pozvali su me da im se pridružim. Doduše nisu baš očekivali da ću da pristanem, jer sam bio punker, ali ja sam odmah zaboravio na punk, lepo se sredio, očešlj’o se i kupio nove cipele...“
„ Sviranje u hotelu te nauči da namjestiš lijep ton na gitari, nauči te da se ponašaša, da shvatiš da te ljudi gledaju. I ti ljudi iz egzodusa, Zoro Martineti i Anton Krstović, koji su vodili grupu, bili su što se toga tiče, dosta strogi prema meni. Ako je bio dogovor da svi nosimo plave pantalone i crvene plišane košulje, nisam ja sad mogo da dođem u Če Gevara jakni sa radne akcije. Što sam želio, ali jednostavno nije bilo moguće. Isto tako, naučili su me da se ne treba da odvrnem pojačalo do kraja kad sviram, nego ipak treba da se uklopim u zvuk benda i ,s’obzirom da su to ljudi koji dosta dobro poznaju show biznis, naučili su me od prilike kako to funkcioniše: kad treba odsvirat’veselu pjesmu, kad neku sporu...I dosta sam im zahvalan na činjenici da se nisu pravili važni kad sam ušao u bend, kao klinac za njih, nego su me tretirali kao ravnopravnog člana i odavali mi tajne posla, kojih nema mnogo, ali kad imaš od koga da gledaš i učiš ih, to je super. I dan-danas, kad su Dani mimoze a svira egzodus, volim da se popnem na binu i odsviram nešto od starog repertoara. Inače kemp je ovdje uvijek bio pgrešno shvaćen, jer ljudi uopšte ne kapiraju ja je za umjetnost najvažniji kult uloženog rada. Da bi pjesma Jednoj ženi na koncertu zvučala duhovito, moraš prije svega da znaš da je odsviraš A mi možemo o njemu da pričamo šta god hoćemo, ali Zlatko Manojlović zna da svira gitaru njegov ton je dobar, svaka pjesma formalno besprekorna i da bi se od takve pjesme napravio konceptualni štos na svirci, moraš prije svega da je odsviraš kako treba.“
„ Ljudi bi morali da shvate da osam sati provedenih u preduzeću mora da donese bar toliko da se ne razmišlja o tome kako da preživiš do kraja mjeseca. Ovo nije srednji vijek. Ako od svoje plate ne mogu da žive normalno, njihova obaveza je da reaguju, da štrajkuju da iskažu svoj bunt. Taj osjećaj sopstvene bezvrednosti, to polivanje govnima, meni strahovito ide na nerve. Svi mi kao imamo neku rupu na savjesti, ko da smo puterom namazani po glavi pa ćutimo. Sada se ljudi preispituju po sistemu: lako bih ja ust’o protiv rastućeg fašizma, ali mi je prababa po majci katolkinja pa će neko reći da sam hrvatski špijun. Oni ne shvataju da nije problem u tome, već u potpuno razbijenom dostojanstvu. Niko ne treba da se drži poslovice koja kaže da je ćutanje zlato, jer su je izmislili robovi, a ne slobodni i dostojanstveni ljudi.
Rock Starz, jun 1992
Nazad na vrh Ići dole
https://profinovinari.forumsr.com
SRX_profi
moderator
SRX_profi


Broj poruka : 240
mesto: : Kukuriku Siti
Reputation : 0
Datum upisa : 04.02.2006

izjave svetskog mega cara:) Empty
PočaljiNaslov: Re: izjave svetskog mega cara:)   izjave svetskog mega cara:) EmptyNed 2 Apr - 1:58

Ma, Rambo je car, nema sta... lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nemamsajt.mame.mi
veliki komentator:)
domacica bez gacica:)
veliki komentator:)


Ženski
Broj poruka : 3588
Godina : 41
mesto: : jos uvek prisutna
Reputation : 0
Datum upisa : 09.01.2006

izjave svetskog mega cara:) Empty
PočaljiNaslov: Re: izjave svetskog mega cara:)   izjave svetskog mega cara:) EmptyNed 2 Apr - 16:37

a jel'si cuo za teoriju o "inflaciji medija" cheers cheers ?
Nazad na vrh Ići dole
https://profinovinari.forumsr.com
Sponsored content





izjave svetskog mega cara:) Empty
PočaljiNaslov: Re: izjave svetskog mega cara:)   izjave svetskog mega cara:) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
izjave svetskog mega cara:)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SINFUL Mega party [Red and Black] - PINK PARTY 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
za sve studente univerziteta u Novom Pazaru :: slobodno vreme :: slušaj pažljivo-
Skoči na: